Naj─Źastej┼íie ot├ízky:

N├í┼í pr├şbuzn├Ż bol prepusten├Ż z nemocnice. Ak├ę slu┼żby n├ím m├┤┼żete pon├║knu┼ą?

Pon├║kame odborn├ę o┼íetrovanie, lie─Źebn├║ rehabilit├íciu a opatrovate─żsk├║ slu┼żbu doma u pacienta. V r├ímci opatrovate─żskej slu┼żby pon├║kame z├íkladn├ę v├Żkony: doh─żad, spolo─Źnos┼ą, zabezpe─Źovanie stravy, pomoc pri osobnej hygiene, aktiv├ícia klienta, a doplnkov├ę slu┼żby: drobn├ę prace v dom├ícnosti, sprev├ídzanie k lek├írovi, vybavovanie liekov, a pod.

Ak├ę vzdelanie maj├║ opatrovate─żky?

V├Ą─Ź┼íinou v┼íeobecn├ę alebo odborn├ę stredo┼íkolsk├ę vzdelanie a osved─Źenia o absolvovan├ş opatrovate─żsk├ęho kurzu.

Ak├ę spo─żahliv├ę s├║ Va┼íe opatrovate─żky?

Prij├şmame iba pracovn├ş─Źky s ─Źist├Żm registrom trestov. Ka┼żd├║ opatrovate─żku si osobitne vyber├íme a potom prech├ídza sk├║┼íobnou dobou, po─Źas ktorej pozorne sledujeme jej pr├ícu a odozvu od klientov. Ke─Ć sa osved─Ź├ş zost├íva u n├ís dlhodobo pracova┼ą.

Poskytujete slu┼żby aj cez sviatky?

Slu┼żby poskytujeme aj cez sviatky pokia─ż si ich objedn├íte najnesk├┤r 10 pracovn├Żch dn├ş pred sviatkami.

Ideme na dovolenku, viete n├ím poskytn├║┼ą slu┼żby pre na┼íich rodi─Źov?

├üno, tak├ęto slu┼żby poskytujeme, je potrebn├ę pr├şs┼ą a dohodn├║┼ą si objem slu┼żieb. V├Ą─Ź┼íinou si klienti objedn├ívaj├║ 2-3 hodiny denne, kedy opatrovate─żka urob├ş z├íkladn├ę v├Żkony (napr. pomoc pri hygiene, podanie obeda, n├íkup, pomoc v dom├ícnosti, alebo in├ę objednan├ę v├Żkony). V pr├şpade potreby obratom informujeme klienta na dovolenke o stave jeho pr├şbuzn├ęho.

M├íme le┼żiacu babi─Źku. Ak├ę dom├íce slu┼żby s├║ hraden├ę zo zdravotn├ęho poistenia?

Z poistenia je hraden├ę odborn├ę o┼íetrovanie sestrou. Napr. hraden├í je starostlivos┼ą o chronick├ę nehojace sa rany alebo prele┼żaniny, ktor├ę vy┼żaduj├║ o┼íetrovanie sestrou, ale nehrad├ş sa napr. k├║panie, v├Żmena plienok ─Źi pod├ívanie stravy, ktor├ę vykon├íva opatrovate─żka.

N├í┼ímu star├ęmu otcovi treba pod├íva┼ą r├íno a ve─Źer lieky. Poskytujete tak├║to slu┼żbu?

├üno, av┼íak t├íto slu┼żba nie je hraden├í zo zdravotn├ęho poistenia, ale je platen├í. Objedn├íva sa v r├ímci opatrovate─żskej slu┼żby.

Rob├şte don├í┼íku obedov z jed├ílne?

├üno, don├í┼íku obedov rob├şme v r├ímci opatrovate─żskej slu┼żby, ktor├í sa objedn├íva minim├ílne na 2 hodiny. V r├ímci t├Żchto hod├şn sa urob├ş don├í┼íka obeda, jeho podanie, a drobn├ę pr├íce v dom├ícnosti, pr├şpadne in├ę ├║kony na ktor├Żch sa dohodneme. Slu┼żba je platen├í.

Potrebujeme 24 hodinov├║ slu┼żbu pre le┼żiaceho pacienta. Rob├şte aj tak├ęto slu┼żby?

V dom├ícnosti u klienta vykon├ívame maxim├ílne 8 hodinov├║ opatrovate─żsk├║ slu┼żbu, ktor├║ je mo┼żn├ę rozdeli┼ą po─Źas d┼ła na dvakr├ít 4 hodiny, aby sa urobili najd├┤le┼żitej┼íie v├Żkony, ktor├ę pacient potrebuje. Napr. r├íno od 8 do 12 hod, a poobede od 15 do 19 hodiny. Mo┼żn├ę je aj in├ę rozdelenie hod├şn po─Źas d┼ła, napr. 6+2 hodiny. Opatrovate─żsk├í slu┼żba nie je hraden├í zo zdravotn├ęho poistenia, je to platen├í slu┼żba.

M├íte zariadenie, kde by sme mohli umiestni┼ą pacienta, ktor├Ż potrebuje 24 hodinov├║ starostlivos┼ą?

Nie, pobytov├ę zariadenie na umiestnenie pacientov nem├íme, chod├şme domov k pacientom. Sk├║ste si pozrie┼ą pobytov├ę zariadenia uveden├ę na na┼íej web str├ínke pod „Na┼íi partneri“.

─îo je potrebn├ę k objednaniu opatrovate─żskej slu┼żby?

Na objednanie opatrovania doma je potrebn├ę podp├şsa┼ą zmluvu o opatrovate─żskej slu┼żbe, a v neodkladn├Żch pr├şpadoch je mo┼żn├ę za─Źa┼ą opatrovanie za cca 2-3 dni. Platby za slu┼żby sa uhr├ídzaj├║ vopred v┼żdy na dan├Ż mesiac. Pri nevy─Źerpan├ş objednan├Żch slu┼żieb sa preplatok vracia.

Nena┼íli ste odpove─Ć na Va┼íu ot├ízku? Nap├ş┼íte n├ím, radi V├ím pom├┤┼żeme.